mobile-icon(818) 963-9153Free Quote - Tap To Call!
Drop Off & Save! 8140 Deering Ave
Canoga Park, CA

Farsi – 5 Reasons To Regularly Clean Your Rug

پنج دلیل برای تمیز کردن مرتب قالیها

۱-بهبود کیفیت هوای فضاهای داخلی

قالیها مانند فیلتر عمل می کنند و ذرات حساسیت زای هوا، باکتریها و آلاینده های سمی را به خود جذب می کنند. با داشتن یک برنامه ی مرتب برای تمیز نگه داشتن آنها نه تنها شکل ظاهری و بهداشت فرشهایتان، بلکه کیفیت هوای فضایی را که در آن نفس می کشید بهبود می بخشید.

۲- بازگرداندن طراوت

لایه های غبار، خوراکی‌ها و لکه های ناشی از آمد و شد معمولا سایه های تیره ای بر قالیها انداخته و رنگ اصلی را می پوشانند و کدر می کنند. این فرآیند چنان تدریجی اتفاق می افتد که گاهی افراد حتا فراموش می کنند که قالیشان در ابتدا چه رنگی بوده. به ما اجازه دهید به شما یادآوری کنیم که منزلتان با نمایش رنگ اصلی فرشتان چه قدر زیباست.

۳- از بین بردن کنه، بید و سایر حشرات همراه با تخم آنها

بسیاری از این موجودات زیانبار تا وقتی بخش چشمگیری از قالی را بجوند، و یا حتا بدتر، تا زمانی که جای نیششان را روی بدنتان ببینید قابل مشاهده نیستند. این حشرات همراه با موجودات دیگری که از آنها تغذیه می کنند زیست بوم خاصی را پدید می آورند که وجود آن کاهش سلامت دستگاه تنفسی، آسم و سایر خطرهای ناشی از آلرژی را به همراه خواهد داشت.

۴- برخورداری از لذت ارزش معنوی قالیها

فرشهایی که پاکیزه و با دقت نگهداری می شوند را می توان تا نسلهای متمادی به یادگار نگه داشت.
کثیفی، غبار و ذرات زبر در قبال الیاف قالی مثل سمباده عمل می کنند. از این رو راه رفتن روی فرش سبب ساییدگی و مندرس و نخ نما شدن، کاهش ضخامت و تغییر رنگ الیاف می شوند، و همین امر از عمر قالیها شدیدا می کاهد.  بنا بر این جارو کردن به موقع و شست و شوی حرفه ای فرش برای افزایش عمر آنها ضروریست.

۵- به حد اقل رساندن آلودگی‌های میکروبی

آخرین و اما مهم‌ترین دلیل برای شست و شوی قالیها اهداف بهداشتی است. اخیرا در گزارشی اعلام شد که آلودگی باکتریایی موکتها و فرشها ۴۰۰۰ برابر نشیمنگاه توالت است. حقیقتا چندش آور است! از آنجا که برخی از ما با پای برهنه روی قالی راه می رویم، این آلاینده ها را با خود به تختخواب و سایر مکانهای منزل می بریم. با جارو کردن و شستن مرتب قالیها، تمیزی کلی را به تمام منزلمان ارزانی می کنیم.